|
Szia! Üdvözlünk téged itt a mi saját kis világunkban, ahol kritikákat, cikkeket közlünk le neked, amiket reméljük, örömmel olvasol el. :) Ha szeretnél kérni kritikát valamiről (oldal, film, sorozat, könyv, zene, bármi!) vagy szeretnél nekünk ötleteket, tanácsokat adni, esetleg lenne különleges kérésed/kérdésed, akkor kérlek jelezd ezeket nekünk az ötletládánkba! Szívesen fogadunk bármit, ami segíti a munkánkat és előre is köszönjük a segítségeteket. Jó olvasgatást kívánunk nektek az irományainkhoz! Szerr, Lisa & Amélia
Főoldal • Ötletláda • Belépés
| |
|
Ide azok a cserék jönnek, akik nem kaptak nagyobb ikonképet, mert ugyebár a top csere ezt jelenti. Hivatalosan egy kisebb rangú cserét jelképez, de számomra minden fajta csere ugyanolyan fontos és jó érzés, hogy van. :) A szívecskék átmenetiek, hamarosan képfájlban lesznek! Ja és itt korlátlan számú csere elfér, tehát BÁRKI jelentkezhet!
szissz @ te? @ te? @ te?
| |
|
Kérdésed van? Szeretnél beküldeni ötleteket? Érdekelnének a szolgáltatásaink? Dobj egy üzit az ötletládába! Kérj segítséget, tegyél fel kérdéseket, közöld kérdéseidet vagy küldd be saját kritikádat/cikkedet és kérelmezd, hogy kikerüljön a főoldalra. Nemsokára feltöltjük az ötletládát és lehetőségetek nyílik majd mindezt megtenni. Addig is használjátok a chatet. Köszi! Hamarosan!
| |
|
Ettől kezdve minden hónap vége felé készítünk nektek egy évszakhoz illő válogatásalbumot, amelyben rendszerint 30-50 szám foglal majd helyet. Az albumokon szerepelnek majd lassúbb, kellemesebb hangulatú dalok, míg pörgős buliszámok is, csak hogy mindenki megtalálja a hozzá leginkább passzolót. Minden hónapban lesznek majd szavazások, hogy mely számok kerüljenek fel a havi albumra, így ti is részt vehettek bizonyos szinten az album elkészítésében.
1. rész 2. rész 3. rész
Hamarosan jön az őszi kiadásunk is, de kérünk titeket, várjatok rá türelemmel. Addig is a fenti áthúzott részben található 1. és 2. részt letölthetitek változatlanul, az őszi kiadás felkerültével pedig azok lekerülnek innen az oldalsó modulból egy külön sima menüpontba és onnan a további, régebbi kiadások is letölthetőek lesznek. Köszönjük türelmeteket!
| |
|
|
|
Kérdések nektek!2013.07.13. 14:03, Szerr
Küldjétek be válaszaitokat a kérdésekre!
Megint egy újabb funkció van az oldalon, méghozzá kérdezz-felelek. Ezúttal én kérdezek, ti feleltek, a következő alkalommal pedig ti kérdeztek, én felelek. Nagyjából ennyi a szabály, semmi kötöttség nincs. Bárki írhat választ, akár névtelenül is, de jobban örülnék egy elvétett szerknévnek és/vagy oldalcímnek. A hét kérdése:
Viseltek kontaktlencsét?
A hét színésze: Tyler Posey2013.07.12. 12:11, Szerr
A hét legjobb színészéről pár mondat és személyes véleményem. ;)
Hosszas gondolkodás után eldöntöttem, hogy mi legyen még újdonság az oldalon: minden héten írok pár sort az aktuális best színészről, zenéről, filmről, sorozatról, könyvről, oldalról. Most a színész van soron és a választásom Tyler Garcia Poseyra esett, aki a Teen Wolf főszereplőjét, Scottot játssza.
Miért pont ő? Amikor először elkezdtem nézni a TW-t, azt gondoltam róla, hogy egy idióta tinisori, mint számomra a Vámpírnaplók és társai. Ám ahogy egyre több részt megnéztem, hitelessé vált Tyler alakítása Scott szerepében. Sőt mi több, tökéletes a szerepre. Mintha neki teremtették volna, teljesen azonosulni tudott a vérfarkasélettől meggyötört fiatal sráccal és ez nekem nagyon-nagyon bejött. Nem mellesleg nagyon jóképű is és jól játszotta a sorozat erotikával fűszerezett jeleneteit is, pedig még csak 19 éves volt, mikor elkezdték a sorozatot. ;) Persze nem ez a lényeg, de mivel Scott a sorozatban vérfarkas, ezért a nemi vágyai is sokkal erősebbek és kell hozzájuk a túlfűtöttség, amit Ty tökéletesen tudott felmutatni. Oké, ez hülyén hangzik, de szerintem irtó szexi srác és fantasztikus tinédzser színész. És tetszik a fura fejformája. *-* Ti mit gondoltok róla?
Cikksorozat 1.0 - A design lépései2013.07.12. 11:20, Szerr
Hogyan készítsetek igényes designt? A cikksorozat új része most ezt magyarázza el nektek!
Cikksorozatom előző részében a tartalomról és a frissekről volt nagyrészt szó, most viszont a designkészítés és az igényes kinézet, elrendezés kerül sorra. Megtanulhatjátok, hogyan kezdjetek el designt készíteni és hogyan hozhatjátok ki belőle a legtöbbet!
Színek harmóniája: A színválogatás és a designhoz színpárosítás nehéz lépés és sok gondolkodást igényel. Legjobb, ha először a képanyagot választod ki a designodhoz és csak utána a színeket, mert akkor pipettával a képből kijelölhetsz színkódokat és azok biztosan összeillenek majd egymással és a fejlécképpel. Bonyolultnak hangzik, de én mindig így csinálom. Rendszerezd a teendőket és a színeket még időben válogasd ki, amikor a teljes design még nincs kész!
Téma kiválasztása: Ha sztáros lapod van, akkor ez nyilván nem kérdés. De blogos, grafikás és minden egyéb ilyen témájú oldalhoz bármilyen személyt, tárgyat kiválaszthatsz a design középpontjának. Keresgélj a neten és nézd meg az előző designjaidat, hogy felmérd, kiről készítettél már és kiről nem. Egyszerűen kiválaszthatsz egy sztárt, ha HQ galériában keresgélsz, ahol még különböző sorozatokról és népszerűbb filmekről is raktak fel képeket. Ilyen például a hqpictures.org.
Formátum: A legjobb, ha a kész designt PSD-ben mented el, majd utána nyisd meg újra és vizslasd meg jól, hogy tényleg szeretnéd-e feltenni az oldaladra. Így ha találsz benne hibát, akkor sem lesz nagy kár, mivel PSD formátumban tovább tudod szerkeszteni.
HTML vagy blog: Húúú, elérkeztünk a design témakör legnehezebb pontjához, a kinézet stílusának eldöntéséhez. Nem mindegy ugyanis, hogy HTML vagy egyszerű blog stílusú a kinézeted. A HTML-ek jellemzői a nagy méretek, a csilli-villi kellékek és a messziről rikító actionok. A blog stílusú design jellemzői pedig az egyszerű kód, hagyományos betűtípusok, kis méretek, aprólékosan kidolgozott részek, keskeny oldal. Ha neked ezek még nem segítenek a döntésben, akkor próbálj meg csinálni egy HTML-es és egy blogos designt is és amelyik jobban tetszik, azt hasznosítsd. Hidd el, nem időpazarlás!
A következő rész már egy új cikksorozat lesz, amely sorozatokat taglal majd. Várom a véleményeket, különleges kéréseket!
Cikksorozat 1.0 - A további lépések2013.07.11. 18:22, Szerr
Ezúttal már az oldalon belüli lépéseket írom le röviden.
Cikksorozatom első részének második "felállása" már az elkészült oldalon belüli alap teendőket vázolja fel, például modulok alkotása, tartalom, stb. A következő részben a design kerül majd sorra és arról olvashattok tanácsokat, kiegészítéseket.
Tartalom: Mondanom sem kell, hogy a tartalmakat az oldal témaköréhez igazítsd. Ha szeretnéd bővíteni ezt a témakört, akkor inkább írd ki, hogy ezzel meg ezzel is foglalkozik még az oldalad, nehogy össze-vissza legyenek a tartalmak. Magyarul vázold fel a látogatók számára pár mondatban (portál fenti címében, üdvözlő szövegben), hogy milyen tartalmakat találnak meg oldaladon.
Funkciók: Minden oldalnak lehetnek különleges funkciói, vegyük például a grafikás lapokon a szabad designrendelést vagy a webes hírekkel foglalkozó lapokon a hírbeküldést. Sztárokkal foglalkozó oldalon ez változó lehet, olykor-olykor a szerkesztők tartanak Birthday Project-et (a sztár szülinapja alkalmából), honlapversenyt, stb. Akár ilyenekkel is színezheted oldalad, de ne fogyj ki az ötletekből, mindig legyen programlistád a lapodhoz.
Frissek, frissítés: A lapodat mindig frissítsd! Az nem probléma, ha 3-4 napig nem frisselsz és az sem a világvége, ha kiírod, hogy elmész 2 hétre nyaralni, sőt... Megvan hozzá a jogod. De akkor legalább jelezd az oldalon, hogyha sokáig távol leszel. Oké, 3-5 napos kihagyásokat még csak-csak nem szükséges jelezni, de hosszabb nyaralások esetén fáradj a géphez és írj két mondatot a terveidről az oldaladra. A frissek, amiket majd írsz, legyenek értelmesek, tartalmasak, rendezettek. Mindig írd ki a pontos dátumot, bár ezt blog modulban nem kell megtenned, ezért is használom én is...
Cikksorozat 1.02013.07.11. 16:22, Szerr
Az oldal első cikksorozata - Szerr ötlete!
Még egy szuper funkcióval bővül az oldal, ugyanis mától úgynevezett cikksorozatokat fogok indítani. Ezek a cikksorozatok szólhatnak bármiről: akár egy sztárról, egy filmsorozatról, egy könyvsorozatról, zenékről, webes világról, tényleg bármiről. Ha egyedi kérésetek van, mehet az ötletládába és készül is a cikksorozat. :) Az első ilyen sori a webes világról szól. Vagyis inkább a népszerű lapokról és arról, hogyan legyünk népszerűek. A cs. (cikksorozat rövidítése a továbbiakban) első cikke az alapokat foglalja magába, amit szerintem minden kezdő szerkesztőnek tudnia kell. Ezzel, bár nem vagyok nagyon tapasztalt, szeretnék segíteni a kezdőknek és mindenkinek, aki a netes világon sikeres szeretne lenni és ez egy célja az életben. Vagy legalábbis a közeljövőben. Megosztom veletek tapasztalaimat, tanácsokat adok majd a cikksorozatokban és remélem, minél többetek olvassa majd el a sorokat. :)
Az első cikk tehát az alapokat taglalja, mint például azt, hogy mi legyen az oldalad címe. Vagy mi legyen a szerkesztői neved. Milyen adatokat adj meg, milyen témájú legyen a lapod és a többi, és a többi... Kezdjük hát!
Oldalad címe: Nahát, nem egy egyszerű lépés... Hiszen ha jól belegondolunk, az oldal lényege a cím, amin elérhetjük. Ezért is kell nagyon ötletesnek, ugyanakkor könnyen megjegyezhetőnek lennie. Persze kapcsolódnia kell a témához is, de a jelszó az egyszerűség és a jó oldalcím kulcsa az, hogy szinte már "meséljen" a tartalomról. Gondolkodj egy kicsit az oldalad leendő címén és írogasd le ötleteidet egy papírra és végül azt válaszd, ami a leglényegretörőbb.
Szerkesztőnév: Itt is fontos az egyediség, de ha ragaszkodsz az egyszerűen és gyorsan kitalált nevekhez, akkor válassz hétköznapi nevet, például Ellie vagy Nelli. Ebben a lényeg az, hogy becézd a nevedet. Ha nem becézhető neved van, akkor találj ki egy jó nevet, olyat, ami nem sokban tér el a valódi nevedtől (itt arra gondolok, hogy ha az igazi neved Réka, akkor nyilván ne legyen a szerk.neved Ellie).
Az oldalad témája: A legnehezebb lépés, akár több napot vagy hetet is el tud rajta gondolkodni az ember. De vegyük csak át az időigényeket... Egy grafikás laphoz például elég sok kitartás, rengeteg-rengeteg türelem és jó Photoshop-tudás szükséges. Utóbbit be tudod tanulni hamar, hiszen egy rakat tutorialos (leírás, segítség) oldalt találsz, amik ráadásul példákkal is illusztrálják a kész munkát (adryka.gp, nikkiiworld.net és még sorolhatnám a kedvenceimet). A kitartást és a türelmet viszont nem igazán lehet megtanulni, szóval ezen két tulajdonsággal minimum rendelkezned kell egy portálépítős laphoz. Egy sztáros laphoz viszont még ennél is több szabadidő és szintén nagy adag kitartás szükséges. Gondolj bele egy pillanatra: egy sztárról szóló oldalon szinte mindennap frisselni kell, jobb esetben persze, ha van friss az illetőről. Ha pedig neked ehhez nincs kedved vagy időd, akkor nem ajánlott belekezdeni egy ilyen lapba. Blogos oldalt viszont tényleg bárki csinálhat, hiszen az már tényleg a szerkesztő egyedi világa: a design, a tartalom, minden csakis rajta múlik és nem egy sztárról, hanem saját magáról kell írnia, ami bizonyára mindenkinek könnyebb. Rengeteg téma közül válogathatsz a gportálon, ezért nem is venném górcső alá mindegyiket, a lényeg, hogy jól gondold át a terveket és vedd számításba az idődet, kedvedet, kitartásodat, tudásodat.
Hát a cikk első része ennyi lenne, remélem sokan elolvassátok és elgondolokodtok az írottakon. Örülök, ha segíthettem valakinek. :3
| |
|
|